.

قرار دادن پا روی داشبورد خطرناک است! هرگز این کار را انجام ندهید

  • ۰
قرار دادن پا روی داشبورد

قرار دادن پا روی داشبورد خطرناک است! هرگز این کار را انجام ندهید

دسته بندی : دانستنی ها

قرار دادن پا روی داشبورد عملی معمول در بین سرنشینان خودروها است.

قرار دادن پا روی داشبورد عملی معمول در بین سرنشینان خودروها است. مردم می گویند این کار در زمان مسافرت‌های طولانی موقعیت راحت‌تری را ایجاد می‌کند. البته تصادف Audra Tatum در اگوست سال ۲۰۱۵ کاملا نشان می‌دهد که چرا باید از قرار دادن پا روی داشبورد خودداری کنید.قرار دادن پا روی داشبورد

این تصادف در زمانی که Tatum و شوهرش در خودرو رانندگی می‌کردند رخ داده است. یک خودرو جلوی آن‌ها سبز شده و یک تصادف نسبتاً کوچک به وقوع پیوسته است. البته شدت ضربه برای باز شدن کیسه هوا کافی بوده است. قرار دادن پا روی داشبورد و شدت باز شدن کیسه هوا به حدی بوده که زانوی Tatum را به صورتش کوبیده و باعث شکسته شدن بینی‌اش شده است. همچنین قوزک و ران پا و بازوی او نیز شکسته است.

قرار دادن پا روی داشبورد

قرار دادن پا روی داشبورد

Tatum می‌گوید که شوهرش همیشه به او درباره جراحت جدی در زمان تصادف هشدار داده بود. البته که او به این توصیه گوش نداده است. درمان جراحات او نیازمند چندین جراحی بوده است. برای راه رفتن دوباره او بیش از یک ماه زمان نیاز بوده است.

قرار دادن پا روی داشبورد

حتی Tatum امروز نیز با عوارض این تصادف دست و پنجه نرم می‌کند. برای مثال، جراحات وارده باعث شده او نتواند در اورژانس کار کند زیرا نمی‌تواند بیماران را بلند کرده یا بیش از ۴ ساعت سر پا بایستد.

قرار دادن پا روی داشبورد

سرعت باز شدن کیسه‌های هوا از ۱۶۱ کیلومتر در ساعت تا ۳۵۴ کیلومتر در ساعت می‌باشد. این نیرو برای نگه‌داشتن بدن انسان در تصادف کافی است بنابراین یک شی در جلوی کیسه هوا به آسانی می‌تواند باعث جراحات جدی شود.

منبع : پدال