.

دلایل خروج مایع از اگزوز چیست؟ آیا خروج آب از اگزوز نگران کننده است؟

  • ۰

دلایل خروج مایع از اگزوز چیست؟ آیا خروج آب از اگزوز نگران کننده است؟

خروج مایع از اگزوز می تواند دارای دلایل متعددی باشد که در این مقاله به بررسی دلایل خروج آب از اگزوز خودرو می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. با ماهر همراه باشید.

در هنگامی که دود سیاه به همراه مایع از اگزوز خارج می شود و یا اینکه در گرمای هوا از اگزوز خودرو آب بیرون بیاید به معنای این است که خودرو شما دارای مشکلی اساسی است و باید در فکر حل آن باشید!!

خروج مایع از اگزوز یا خروج آب از اگزوز

دلایل خروج مایع از اگزوز

این مورد دارای دو علت مهم است که هر دوی آن ها را باید جدی گرفت :

  1. واشر سرسیلندر خودروی شما دچار مشکل شده است که با تعویض آن مشکل بر طرف می شود.
  2. سر سیلندر دچار ترک خوردگی شده است و یا اینکه تاب برداشته است که در این صورت نیاز به تراشکاری سرسیلندر است.

واشر سر سیلندر

کدام یک از دلایل خروج آب از اگزوز مهم است؟

هر دو دلیل ذکر شده در بالا دارای اهمیت است و ادامه استفاده از موتور خودرو در این حالت می تواند مشکلات عدیده و پر خرجی را در آینده برای شما به وجود بیاورد.

از دیگر نشانه های سوختن واشر سرسیلندر یا شکستن و ترک برداشتن سیلندر خودرو گرم شدن بیش از حد موتور خودرو و ایجاد حباب در آب رادیاتور می باشد.

لذا این نشانه ها را جدی بگیرید و هرچه سریعتر به مکانیکی مراجعه کنید. ماهر آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

نکات مهم

تعویض به موقع واشر سرسیلندر به صورت متوالی و هر چند وقت یکبار به عنوان یک قطعه مصرفی مانند : روغن موتور، فیلترها و تسمه ها پس از طی کردن چند کیلومتر مشخص می تواند از بسیاری از هزینه هایی که در آینده ممکن است برای شما به وجود بیاید را کاهش داده و از وقوع آن جلوگیری کند.

در صورت جدی نگرفتن این موضوع هم ممکن است به یکباره خرج شما را چندین برابر کند و خرابی این قطعه به ظاهر ساده مشکلات بزرگی را برای خودروی شما به وجود بیاورد و از عملکرد آن بکاهد.

تعویض واشر سرسیلندر با مشورت یک مکانیک ماهر به صورت دوره ای را همواره در نظر داشته باشید. اما اگر در صورت مشورت با یک مکانیک برای تعویض واشر به شما گفته شد که تا سوختن کامل آن صبر کنید! سریعا مکانیک خود را عوض کنید و به فکر پیدا کردن یک مکانیک جدید باشید.

منبع : رگلاژ