.

خدمات تعمیر و تنظیم گیربکس CVT

  • ۰
گیربکس CVT

خدمات تعمیر و تنظیم گیربکس CVT

CVT مختصر شده‌ی (Continuous Variable Transmission) است که در واقع به معنای جعبه دنده‌ی ضریب متغیر است. امروزه بسیاری از خودرو‌های وارداتی در کشور از گیربکس‌های CVT استفاده می‌کنند، به همین دلیل خدمات مختلفی از جمله تعمیر و تنظیم گیربکس CVT توسط ماهر ارائه می‌شوند.

گیربکس‌های CVT به دلیل آن که فناورری جدیدی به حساب می‌روند، هنوز مشکلات زیادی دارند، از جمله خارج شدن تسمه‌‎ها از مسیر یا شکستگی در قسمت پولی، به همین دلیل تعمیرگاه تخصصی ماهر با در نظر گرفتن انواع خودرو‌هایی که در ایران از گیربکس CVT استفاده می‌کنند، یک تیم تخصصی تعمیر گیربکس CVT را تشکیل داده است که اعضای این تیم از حرفه‌ای‌ترین تعمیرکاران تشکیل شده است.

گیربکس CVT

تعمیر و تنظیم گیربکس CVT

به طور کلی تمام گیربکس‌های CVT از دو پولی و یک تسمه تشکیل شده‌اند، یکی از این پولی‌ها متحرک بوده و به موتور متصل است و دیگری نیز نیروی خود را که از موتور گرفته است به سمت چرخ‌ها انتقال می‌دهد.

این دو پولی هر یک از ۲ عدد دیسک شیب‌دار تشکیل شده‌اند که فاصله‌ی بین آن‌ها می تواند تغییر کند. زمانی که دیسک‌ها از یکدیگر دور شوند تسمه به مرکز پولی انتقال پیدا می‌کند و قطر آن کم می‌شود و زمانی که پولی‌ها به همدیگر نزدیک می‌شوند تسمه به سمت قطر خارجی حرکت کرده و قطر آن بیشتر می‌شود.

گیربکس CVT

به دلیل این ساختار، کارشناسان حوزه خودرو گیربکس CVT را بهترین گیربکس در زمینه انتقال نیرو می‌دانند اما متاسفانه به دلیل حرکت مکرر قطعات این گیربکس و بوجود آمدن اصطکاک در بین آن‌ها، گیربکس‌های CVT به سرعت نیاز به تعمیر و تنظیم پیدا می‌کنند.

از این رو تعمیرگاه تخصصی ماهر با در نظر گرفتن نیاز‌های خودرو‌های امروزی، امکان این را بوجود آورده است که شما با یک تماس اطلاعات جامع و دقیقی از متخصصان ما کسب کنید.

در برخی از موارد گیربکس CVT خودرو شما فقط نیاز به تنظیم دارد که متخصصان ما با در نظر گرفتن نوع خودرو شما آن را تنظیم می‌کنند، اما در برخی از موارد گیربکس نیاز به تعمیرات تخصصی دارد که در تعمیرگاه تخصصی ماهر خودرو شما با استفاده از دستگاه‌های مدرن و حرفه‌ای آنالیز می‌شود تا بهترین روش تعمیر گیربکس مشخص شود. پس از تعمیر گیربکس CVT خودروی شما، مجدد با شما تماس حاصل می شود تا جهت دریافت خودرو خود به تعمیرگاه مراجعه کنید.